Woom

Witajcie w świecie rowerów Woombikes. Jesteśmy firmą, która koncentruje się na projektowaniu wysokiej jakości, lekkich rowerów dla dzieci w każdym wieku.

To co niezwykłe w Woom'ach to istotne detale, które wyróżniają nasze rowerki. Rowery Woom to bezpieczeństwo, ergonomia, łatwość obsługi, zastosowanie nietoksycznych części do tworzenia przyjaznych dla dzieci i środowiska pojazdów. Opcjonalny program wymiany roweru na większy pozwala aby sprzęt rósł z dzieckiem.

Rowery Woom projektowane są Europie, wszystkie prace badawcze i projektowe prowadzone są w Austrii.   

 

A Better Way to Move:

Rowery Woom dostępne są w 6 rozmiarach od Woom 1 do Woom 26. Zacznij od Woom 1 - idealnego rowerka biegowego. Woom 1 nauczy dziecko równowagi i koordynacji pojazdu bez konieczności koncentrowania się pedałowaniu. Woom 2 to pierwszy rower z pedałami, który będzie pasował na dziecko od razu po wyrośnięciu z Woom 1. Kolejne modele to Woom 3, 4 aż po Woom 5 o kołach 24 cali i 8 przełożeniach oraz największy Woom 26 o kołach 26 cali i 27 przełożeniami.

Każdy model rowerka Woom kierowany jest do określonej grupy wiekowej. Woom wdrożył system„small hand reach” czyli hamulce o specjalnie dobranych klamkach, które pozwalają małym dłoniom dziecka na bezpieczne i wygodne hamowanie bez najmniejszego wysyłku. 

System hamowania pedałami do tyłu czyli torpedo nie został wdrożony z uwagi na większe bezpieczeństwo oraz lepszą obsługę przez dziecko napędu z wolnobiegiem. Lekka rama aluminiowa została zaprojektowana tak aby obniżyć całkowitą wagę rowerka. Górna rura ramy posiada charakterystyczne ugięcie,które ułatwia dziecku wsiadanie i zsiadanie z roweru oraz zwiększa bezpieczeństwo podczas nieplanowanego zsunięcia się dziecka z pedałów. Rowerki Woom wyposażono w wysokiej jakości komponenty w celu łatwiejszej obsługi przez dziecko oraz zwiększenia bezpieczeństwa.

Przynależność do stowarzyszenia Green Company:

Firma Woom poważnie podchodzi do ochrony zdrowia i środowiska. Elementy, z którymi dziecko ma ciągły kontakt czyli uchwyty kierownicy oraz siodełka wykonane są z przyjaznych i wolnych od toksycznych składników materiałów. Opony stosowane w rowerach mają niską zawartość toksycznych składników (np.. certyfikowane opony Schwalbe Big Apple)

Program wymiany Rośnij z Woom (Upcycle System)

Celem stworzenia programu Rośnij z Woom jest zapewnienie Twojemu dziecku optymalnego i bezpiecznego roweru na każdym etapie jego wieku i wzrostu. System, który pozwala na to aby rower Woom rósł wraz z Twoim dzieckiem jest prosty, a członkostwo w nim możesz wykupić wraz z zakupem dowolnego rowerka Woom. Przed upływem 24 miesięcy od daty zakupu roweru możesz go zwrócić kupując nowy i odzyskać 40% ceny jego zakupu. Zwrócone rowery zostaną odnowione i sprzedane na rynku wtórnym.

 

O WOOM

Właścicielami marki Woom są dwaj wspólnicy: Christian Bezdeka i Marcus Ihlenfeld. Odpowiedzialny za projekt, wygląd i funkcjonalność rowerów Woom projektant przemysłowy  Christian Bezdeka to właściciel Studio Bezdeka, które przez wiele lat zaangażowane było w rozwój wysokiej klasy rowerów górskich oraz wyścigowych dla marki Simplon. Współwłasciciel firmyMarcus Ihlenfeld odpowiada za biznesową stronę tego rowerowego przedsięwzięcia. 

Kilka lat temu obaj panowie bez powodzenia szukali dobrej jakości, lekkich rowerów dla swoich dzieci i postanowili sami rozwiązać ten problem. Przy wsparciu promującego innowacyjne projekty banku Austrian Wirtschaftsservice AWS oraz funduszowi Impulse XL byli w stanie powołać swój projekt rowerka do życia. W 2013 roku, po prawie 4 latach badań i rozwoju projektu, niezliczonych prototypach i licznych godzinach jazd testowych Woombikes zaczął sprzedawać swoje rowery w Europie.

Do góry