ruler

Jak dobrać odpowiedni rowerek w zależności od wzrostu dziecka?

  1. Twoje dziecko jest pomiędzy dwoma rozmiarami roweru i nie jesteś przekonany, czy inwestycja w ten mniejszy rozmiar ma jeszcze sens?
  2. Pytasz się samego siebie, czy Twoje dziecko potrzebuje rowerek biegowy czy może da już sobie radę na rowerku z pedałami?
  3. Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko nie mogłoby przeskoczyć danego rozmiaru?

Otrzymasz tutaj wszystkie ważne informacje, których potrzebujesz, aby znaleźć odpowiedni rowerek woom dla Twojego dziecka!

Co dokładnie oznacza „odpowiedni rozmiar“?

Dla każdego dziecka istnieje rowerek, który idealnie do niego pasuje. Należy trzymać się podstawowej zasady: nigdy nie powinno się kupować zbyt dużego roweru - z zamiarem korzystania z niego jeszcze przez dłuższy okres czasu. Rower powinien pasować do obecnego wzrostu dziecka. W przypadku roweru dziecięcego, kilka centymetrów mniej lub więcej robi różnicę: dziecko albo odczuje frustrację, albo radość z jazdy na rowerze. Odpowiedni rozmiar oznacza zatem, że przy najniżej ustawionym siodełku, gdy rower stoi w pionie, dziecko powinno być w stanie wygodnie sięgać do ziemi obiema stopami, bez konieczności zmiany postawy i bez nadmiernego wysiłku.

Szczególnie dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z rowerkiem i dla mniej doświadczonych dzieci, ten obustronny kontakt z podłożem jest niezwykle ważny dla bezpiecznego prowadzenia roweru. Jeśli dziecko stoi na ziemi z rowerem między nogami, między ramą a kroczem powinno być wystarczająco dużo przestrzeni, aby dziecko nie uderzyło się kroczem w ramę, jeżeli zjazd będzie nieco bardziej gwałtowny.

position 1 position 2

Niech Twoje dziecko tylko usiądzie i pogna do przodu!

Jeśli masz taką możliwość, pozwól dziecku na jazdę próbną na rowerze woom. Stosunkowo szybko przekonasz się, czy dana wielkość roweru jest dla Twojego dziecka bezpieczna i czy dobrze się na nim czuje: niech Twoje dziecko tylko usiądzie i pogna do przodu! Albo przynajmniej niech pewnie jedzie z mniejszą prędkością. ;)

Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz zamówić w naszym sklepie internetowym wybrany przez siebie rower woom i zwrócić go nam lub wymienić bez kosztów przesyłki w ciągu 30 dni, jeśli jego wielkość nie pasuje. Aby znaleźć online odpowiedni rower woom, wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki rowerów.

Nasza wyszukiwarka rowerów

Znajdziesz ją po lewej stronie naszej strony głównej w postaci formularza wprowadzania danych „Znajdź właściwy rower!“. Jeśli wprowadzisz tam wszystkie niezbędne informacje o swoim dziecku, pokażemy Ci rower, który zdecydowanie Tobie polecimy, by Twoje dziecko mogło na nim bezpiecznie jeździć i czerpać z jazdy przyjemność. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dość proste, ale za tym kryje się nasz rozbudowany system doboru wielkości, który jest podstawą dla wszystkich rowerów woom i bazuje na dużej ilości statystycznych danych dotyczących anatomii dzieci. Dlatego właśnie nasza wyszukiwarka rowerów jest najlepszym sposobem na dobranie online odpowiedniego roweru woom dla Twojego dziecka.

Zasadniczo istnieją tylko dwa czynniki, które naprawdę mają znaczenie: wzrost dziecka i jego umiejętność jazdy. I właśnie te dwa czynniki są uwzględniane w naszej wyszukiwarce rowerów. Abyś mógł mieć pewność, że wprowadzasz do naszej wyszukiwarki rowerowej wszystko poprawnie, chcielibyśmy krótko objaśnić te dwa czynniki.

Wzrost

Po wprowadzeniu wieku dziecka możesz wybrać pomiędzy „mały”, „średni” i „wysoki”, aby podać wzrost dziecka. Powinieneś się w tym miejscu zastanowić, jak duże jest Twoje dziecko w porównaniu z rówieśnikami: czy większość innych dzieci w jego wieku jest o głowę mniejsza od Twojego dziecka? Wówczas Twoje dziecko jest raczej „duże“ jak na swój wiek. Czy może Twoje dziecko jest raczej tego samego wzrostu co większość dzieci w jego wieku? Jest więc wtedy raczej „średniego“ wzrostu. Jeśli nadal nie jesteś pewien, możesz również zajrzeć do książeczki zdrowia dziecka lub skorzystać z kalkulatora wzrostu online.

Poziom umiejętności

W przypadku czynnika poziom umiejętności masz do wyboru kategorie „początkujący“ i „profesjonalny “ . Czy Twoje dziecko jest raczej niezdecydowane, ostrożne i nie ma doświadczenia w jeździe na rowerze lub też nadal czuje się podczas jazdy bardzo niepewnie? Nie może więc jeszcze zacząć samodzielnie jeździć lub pozwolić sobie na pewne pokonywanie zakrętów? Wtedy zaklasyfikowalibyśmy Twoje dziecko jako „początkujące“. Czy Twoje dziecko jest z kolei uzdolnione ruchowo i podejmuje każde sportowe wyzwanie w sposób odważny i umiejętny, i już pewnie jeździ na rowerze? Potrafi już więc samodzielnie wejść i zejść z roweru, zaczynać jazdę, pokonywać zakręty i hamować w odpowiednim czasie? Powinieneś wówczas wybrać opcję „profesjonalny “.

Po wprowadzeniu tych danych pokaże się w końcu odpowiedni dla Twojego dziecka rower woom i możesz mieć wówczas pewność, że przedstawiony rozmiar jest dokładnie taki, jaki jest odpowiedni dla Twojego dziecka.

Dlaczego (w zasadzie) nie podajemy wewnętrznych długości nóg

Nawet jeśli wewnętrzna długość nogi (zwana również „przekrokiem“) jest powracającym tematem: o wiele ważniejsza niż wewnętrzna długość nogi dziecka jest jego umiejętność jazdy. Dziecko o dobrych zdolnościach motorycznych dobrze radzi sobie z nieco większym rowerem i jeździ nim pewnie, podczas gdy dziecko tego samego wzrostu o mniejszych zdolnościach motorycznych będzie czuło się niepewnie i źle na tym samym rowerze. Porównując statystyczne dane dotyczące wewnętrznych długości nóg dzieci w tym samym wieku musimy stwierdzić, że nie odbiegają one znacznie od ich wartości średniej. Jeśli weźmie się również pod uwagę, że pomiar wewnętrznej długości nogi może prowadzić do niedokładności pomiaru rzędu kilku centymetrów w zależności od ubrania i metody, staje się jasne, dlaczego wewnętrzna długość nogi nie jest decydująca. Z tego powodu celowo nie określamy rzekomo pasujących wewnętrznych długości nóg dla naszych rowerów. Jesteśmy przekonani, że nasza wyszukiwarka rowerów jest zdecydowanie najlepszym narzędziem do określenia właściwego rozmiaru.

Jeśli nadal masz obawy co do wewnętrznej długości nogi, poniżej znajduje się tabela z odpowiednią wewnętrzną długością nogi, którą ustalilibyśmy jako minimalną długość dla naszych rowerów. Jak widzisz, zaspakajamy Twoje potrzeby.

Jak prawidłowo zmierzyć wewnętrzną długość nogi

Aby jak najdokładniej zmierzyć wewnętrzną długość nogi dziecka, należy postępować w następujący sposób:

  1. Ustaw swoje dziecko pod ścianą w skarpetkach i spodniach, które miałoby na sobie podczas jazdy na rowerze.
  2. Weź książkę z twardą okładką i umieść ją grzbietem skierowanym do góry w kroczu dziecka z takim samym lekkim naciskiem, jaki wywierałoby siodełko podczas jazdy.
  3. Zaznacz ołówkiem krawędź grzbietu książki na ścianie.
  4. Teraz, za pomocą miarki, zmierz jak najbardziej w pionie odległość od podłoża do zaznaczonego punktu. Wynik w centymetrach odpowiada wewnętrznej długości nogi Twojego dziecka.
  5. Następnie można porównać zmierzoną wartość z naszą specyfikacją minimalnej wewnętrznej długości nogi.

Jeszcze rowerek biegowy czy może już rowerek z pedałami?

Może Twoje dziecko w wieku półtora roku lub dwóch i pół lat po prostu nie jest jeszcze zainteresowane jazdą na rowerze biegowym i jest to absolutnie w porządku. Każde dziecko jest inne i powinno samo zadecydować, kiedy jest gotowe do rozpoczęcia jazdy na rowerku biegowym. W każdym razie dziecko powinno najpierw nauczyć się jeździć na rowerku biegowym, ponieważ trenuje ono równowagę, która jest tak ważna podczas jazdy na rowerze, a także uczy się po trochu hamować hamulcem ręcznym.

Dla dzieci, które zainteresują się jazdą na rowerku biegowym dopiero później, skonstruowaliśmy specjalnie nasz woom 1 PLUS, który przy 14 calach jest większy od klasycznego 12-calowego rowerku biegowego dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z jazdą na rowerze. Ponieważ dzieci stosunkowo szybko potrafią jeździć na rowerku biegowym, zamontowaliśmy na woom 1 PLUS nasz podnóżek SURFBOARD, co sprawia, że jazda na rowerku biegowym jest szczególnie przyjemna: jeśli balansowanie przebiega prawidłowo, a dziecko jest w ruchu z nieco większą prędkością, może po prostu postawić na nim nogi i cieszyć się wspaniałym uczuciem sunięcia.

woom 1
woom 1
woom 1 PLUS
woom 1 PLUS

Pierwszy rowerek z pedałami – woom 2 czy woom 3?

Najczęściej zadawane nam pytanie dotyczące wielkości to właściwy rozmiar dla pierwszego roweru: woom 2 czy woom 3?

Zwłaszcza w przypadku pierwszego roweru tym bardziej obowiązuje zasada: nie należy kupować zbyt dużego roweru. Nawet jeśli Twoje dziecko już bezpiecznie jeździ na rowerku biegowym, będzie musiało nauczyć się pedałowania przy przesiadce na rowerek z pedałami, trzymając równocześnie równowagę, kierując, hamując i skręcając na zakrętach. Jest to już małe wyzwanie, a Twoje dziecko potrzebuje bezpieczeństwa. Nie ma go zazwyczaj w przypadku zbyt dużego roweru, tzn. takiego, na którym trudno jest postawić stopę na ziemi. Dla naszej wyszukiwarki rowerowej oznacza to, że po przesadzeniu z roweru biegowego na rower z pedałami należy ocenić zdolność dziecka jako „początkujący”, nawet jeśli jest ono już prawdziwym zawodowcem na rowerze biegowym.

woom 2
woom 2
woom 3
woom 3
Miej na uwadze, że pierwszy rower odgrywa ważną rolę w rozwijaniu u dziecka miłości do jazdy na rowerze. Nawet jeśli po jednym lecie rower może być za mały, inwestycja będzie warta zachodu, ponieważ dziecko będzie miało potem frajdę i będzie pewnie jeździło na rowerze. A ponieważ nasze rowery są bardzo wysokiej jakości, można również osiągnąć bardzo wysoką wartość odsprzedaży roweru woom, który był używany tylko przez krótki czas.

Przeskoczenie danego rozmiaru

Twoje dziecko czuje się już pewnie na woom 2, woom 3 lub woom 4 a Ty zastanawiasz się, czy może przeskoczyć jakiś rozmiar? W podjęciu tej decyzji pomagają również jazdy próbne i nasza wyszukiwarka rowerów.

Generalnie odradzamy jednak przeskoczenie danego rozmiaru. Nie należy tego lekceważyć, tym bardziej, że od rozmiaru woom 4 w górę dochodzi jeszcze przerzutka jako nowy element, co wymaga dodatkowej uwagi ze strony dziecka. Nawet jeśli Twoje dziecko jeździ już na rowerze bardzo pewnie i sięga palcami stóp do ziemi na rowerze kolejnego rozmiaru, powinieneś wziąć pod uwagę, że taki przeskok oznacza nie tylko większą ramę, ale i większą wagę, a Twojemu dziecku będzie łatwiej radzić sobie z mniejszym rozmiarem. Szczególnie w sytuacjach, które wymagają szybkiej reakcji.

Nasz system doboru wielkości został dobrze przemyślany: został on zaprojektowany tak, aby Twoje dziecko w każdym wieku zawsze siedziało na odpowiednim rowerze. Przeskoczenie rozmiaru nie jest w nim przewidziane. Dzięki naszemu mostkowi Vario od modelu woom 4 w górę można przestawić kierownicę nie tylko na wysokość, ale również na długość, dzięki czemu rowery mogą być używane przez długi czas i zawsze zapewniają dziecku optymalną pozycję siedzącą.

Nasza misja

Przekazać dzieciom miłość do jazdy na rowerze. Oto nasza misja. Miłość do jazdy na rowerze może się rozwijać tylko wtedy, gdy dziecko czuje się na nim bezpiecznie i komfortowo oraz ma nad nim pełną kontrolę. W przypadku roweru, do którego Twoje dziecko musi jeszcze „dorosnąć“, ten ważny wymóg nie jest spełniony w zdecydowanej większości przypadków.

do naszej wyszukiwarki rowerów
Przewiń na górę