FAQ

Czy mam wybrać większy model gdy mojemu dziecku brakuje kilku centymetrów (około 5 cm)? 

W przypadku osoby dorosłej 5 cm wydaje się małą różnicą lecz w przypadku dziecka różnica jest znacząca. Dlatego jeśli chcesz zapewnić dziecku bezpieczeństwo i nie zrazić do jazdy na rowerze to proponujemy trzymać się naszych wytycznych. W każdym przypadku proporcje budowy ciała dziecka mogą być różne dlatego jeśli masz wątpliwości w doborze wielkości roweru to zapraszamy do kontaktu.

 

Co się dzieje z rowerami z programu „Rośnij z Woom”?

Rowery z programu „Rośnij z Woom” po przeglądzie są sprzedawane lokalnie na rynku wtórnym.

 

Czy mogę zapłacić kartą kredytową?

Tak, możesz zapłacić kartą kredytową wybierając płatność poprzez PayPal (nie ma konieczności rejestracji konta w PayPal)

 

Co zrobić jak wybrany rower jest niedostępny?

Proponujemy skontaktować się w celu złożenia rezerwacji na konkretny model. Zostanie on wysłany tak szybko jak będzie dostępny.

  

Jak dostarczany jest rower?

Rowery Woom dostarczane są w dużych kartonach i wymagają prostego montażu. Hamulce i przerzutki są wyregulowane i nie jest konieczna regulacja. Każdy rower wyposażony jest w klucze niezbędne do montażu oraz prostą instrukcję (którą można pobrać w dziale „Pobierz”)

 

Co mam zrobić jeśli mam problem techniczny po zakupieniu roweru?

Koniecznie zapraszamy do kontaktu telofonicznego (numer znajdziesz w dziale kontakt) albo woom@woombikes.pl - Pomożemy ci najszybciej jak się da aby twoje dziecko mogło cieszyć się z jazdy na rowerze.

 

Dlaczego w rowerach Woom nie ma hamulca typu torpedo?

Taki hamulec pozwala dziecku zrobić z piskiem ładny ślad na drodzę ale według nas ma też poważne wady.
1. Nie ma możliwości łatwego ustawienia pedałów w pozcji startowej.
2. Jeśli korby znajdują się w pozycji pionowej jest bardzo trudno zahamować i może być to bardzo niebezpieczne. Aby łatwo hamować pedałami w rowerze wyposażonym w torpedo najlepiej gdy ustawione są w pozycji poziomej co nie zawsze jest możliwe w chwili gdy należy zahamować.
3. Twoje dziecko prędzej czy później będzie używać hamulca umieszczonego na kierownicy, więc im wcześniej zacznie się tego uczyć tym lepiej. W naszym rowerze biegowym już jest hamulec tylnego koła i klamka hamulcowa na kierownicy. Bardzo ważne jest aby dziecko uczyło się od namłodszych lat obsługi klamek hamulca na kierownicy, a w szczególności obsługi hamulca przedniego, który musi być używany z wyczuciem i rozwagą.
Nasze najmniejsze rowery Woom 1, Woom 2 i Woom 3 posiadają specjalnie dostosowane klamki hamulca „small-hand reach” aby dziecko komfortowo i pewnie mogło je używać już od najmłodszych lat.

  

Dlaczego nasze rowery nie posiadają tradycyjnej plastikowej osłony hamulca? 

Nasze podwójne aluminiowe osłony koronki chronią w lepszy sposób i nie stanowią zagrożenia w przeciwieństwie do ostrych krawędzi połamanych osłon łańcucha.

 

Dlaczego nie ma możliwości montażu kółek bocznych w rowerach Woom?

Dzieci nie potrzebują kółek bocznych jeśli zaczną jeździć na rowerze biegowym, ucząc się od początku utrzymywania równowagi na dwóch kołach. Potem jedyną rzeczą, którą dziecko musi przyswoić to nauka pedałowania, która jest bardzo prosta. Naprawdę, uwierzcie to zajmuje kilka minut aby dziecko opanowało pedałowanie. Kółka boczne uniemożliwiają naukę balansu na rowerze,  wprowadzają złe nawyki, a przy dłuższym stosowaniu mogą doprowadzić do asymetrycznej sylwetki, dlatego nie oferujemy kółek bocznych do rowerów Woom.

 

Czy potrzebuję zamówić program „Rośniej z Woom” podczas zakupu roweru?

Nie, nie jest to konieczne. Uczestnictwo w programie „Rośnij z Woom” może być zamówione w każdej chwili. Wystarczy, że podczas składania zamówienia na program „Rośniej w Woom” wpiszesz numer zamówienia roweru, do którego ma zostać przypisany program.

 

Co należy zrobić aby rower był w programie „Rośniej z Woom”?

Aby rower został objęty programem „Rośnij z Woom” musisz wykupić członkostwo w programie, a podczas zakupu – w uwagach do zamówienia wpisz nr zamówienia dotyczący rowerka, który miałby być objęty programem.

 

W jaki sposób najlepiej uczyć  dziecko jeździć na rowerze Woom?

Zapraszamy do lektury „Dzieci na rowerach Woom”

 

Rower został dostarczony do mnie. Co teraz mam zrobić?

Aby przygotować rower Woom do jazdy należy wykonać kilka prostych regulacji przy pomocy kluczy, które znajdują się w pudełku. Postępuj według  instrukcji dostępnej do pobrania w zakładce „Pobierz”.

 

Do góry