Pytania i odpowiedzi

Zamówienie i dostawa

Rowery, które są dostępne w magazynie, wysyłamy w przeciągu 1-4 dni po zaksięgowaniu wpłaty (jeśli występuje opóźnienie to informujemy o tym poprzez wiadomość email) Czas dostawy na terenie Polski to 1-2 dni.

Rowery dostarczamy w niemal całkowicie złożonym stanie. Wystarczy kilka ruchów, by przygotować go do jazdy! Do zestawu dołączamy klucz płaski, przy pomocy którego można zamontować pedały, oraz klucz imbusowy do dokręcenia śrub. Prosta instrukcja obsługi pozwoli przejść wszystkie niezbędne etapy. Wszystkie hamulce i przerzutki są już odpowiednio wyregulowane w rowerze – można wsiąść i jechać!

Tak! Możesz dokonać płatności kartą poprzez PayPal lub PayLane.
„Porky pink” nie należy do podstawowej palety kolorów marki woom. Co jakiś czas oferujemy jednak rowery woom w edycjach specjalnych. Nasz newsletter pozwoli Ci być zawsze na bieżąco w tym zakresie!

Akcja serwisowa dla woom 4-6 (rok produkcji 2018)

Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest dla nas najważniejsze.Niestety zauważyliśmy, że kierownica w niektórych rowerach z pewnych serii produkcyjnych może się poluzować. Dotyczy to tylko woom ORIGINAL bikes w rozmiarach 4, 5 i 6 z regulowaną wysokością mostka Vario, które zostały wprowadzone do sprzedaży we wrześniu 2018 roku. Aby wykluczyć wystąpienie tego problemu, prosimy wszystkich klientów, których ten problem dotyczy, o doposażenie w śrubę i nakrętkę, które są łatwe do przykręcenia.W ten sposób chcemy wykluczyć wszelkie ryzyko, niezależnie od tego, jak małe ono może być. Dowiedz się więcej

Wymiana i reklamacja

Pokryjemy koszty wysyłki i zwrócimy Ci niezwłocznie całą kwotę – Ty nie ponosisz żadnych kosztów.

Pomożemy Ci najszybciej jak tylko możliwe. Wyślij e-mail na adres woom@woombikes.pl- z pewnością znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu!

O rowerze i o tym jak na nim jeździć.

Dla każdego dziecka znajdziemy rower, który będzie do niego pasował idealnie. Pięć centymetrów różnicy we wzroście odgrywa w przypadku dziecka znacznie istotniejszą rolę niż w przypadku osoby dorosłej. Twoje dziecko powinno móc stać stabilnie i mieć kontrolę nad rowerem. Nie jest to możliwe, gdy rower jest za duży!

Filtr „Znajdź odpowiedni rower” to przemyślany system pozwalający dobrać rower we właściwym rozmiarze. Wystarczy wpisać wszystkie dane dotyczące dziecka, a system wyświetli proponowany rower.

To nic poważnego! Czasami opona może powodować lekkie bicie koła. Zauważ, że obręcz jest prosta. Jest to całkowicie normalne zachowanie, które zanika samoistnie, jak opona ułoży się na obręczy, po przejechaniu kilku kilometrów! Więcej informacji w instrukcji do roweru.

Ponieważ rower regulowany jest na stojaku i z powrotem wkładany do pudełka może się zdarzyć, że po wyjęciu rowerka i obciążeniu konieczna będzie prosta regulacja. Należy pamiętać o przeglądzie - nowe linki w rowerze ulegają na początku rozciągnięciu dlatego należy pamiętać o kontroli i regulacji jeśli zajdzie potrzeba. Łatwe rozwiązanie problemu:

• W instrukcji, którą otrzymaliście wraz z rowerem, znajdziecie sposób regulacji hamulca

• Jeśli hamulec znajduje się za blisko koła, możesz lekko poluzować linkę przy pomocy śruby nastawczej na hamulcu. W ten sposób zwiększy się ilość linki, a hamulec otworzy się i klocki znajdą się troszkę dalej od obręczy

• Jeśli o koło ociera tylko jeden klocek, należy sprężynkę odbijającą ramię hamulca mocniej napiąć poprzez dokręcenie małej śrubki z boku ramienia. Ten krótki film może okazać się pomocny: Film

Ten film szczegółowo pokazuje, jak należy wyregulować hamulce w rowerze: Film

Hamulec nożny ma w przeciwieństwie do hamulca ręcznego kilka istotnych wad. Gdy Twoje dziecko znajdzie się na przykład w niebezpiecznej sytuacji, będzie mogło zahamować hamulcem nożnym tylko pod warunkiem, że pedały będą ustawione prawidłowo. W przeciwnym razie rower nie zahamuje. Również podczas ruszania pedały muszą znajdować się w prawidłowym położeniu, które pozwoli dziecku swobodnie rozpocząć jazdę.

Zależy nam, by dzieci uczyły się prawidłowego hamowania już na etapie rowerka biegowego – w ten sposób nie będą musiały później zmieniać swoich przyzwyczajeń. Im wcześniej maluch pozna działanie hamulca ręcznego, tym szybciej nauczy się dozować jego moc i będzie umiał odpowiednio reagować w nagłych sytuacjach.

W tym celu w rowerach woom 1, 2 i 3 montujemy specjalnie zaprojektowane przez nas hamulce „small hand reach”, które pozwalają małym jeszcze dłoniom na bezpieczne i wygodne hamowanie rowerem.

Nasza mała testerka Nelly ma 4 lata i 105 cm wzrostu, jeździ na rowerze woom 2 i hamuje nim bez jakiegokolwiek problemu.

Najmniejszy model roweru - woom 2 i 3 został wyposażony w pełną osłonę łańcucha. Większe modele posiadają aluminiową osłonę na blacie korby. Pierścień ochronny woom daje większe bezpieczeństwo niż standardowa plastikowa osłona. Podczas uszkodzenia pierścień może się jedynie wygiąć, a plastikowa osłona pęka tworząc ostre, niebezpieczne krawędzie.
Lepszą alternatywę dla kółek bocznych stanowi rowerek biegowy. Rowerek biegowy pozwala bowiem dziecku nauczyć się tego, co najważniejsze, czyli zachowania równowagi. Kolejny krok, jakim jest pedałowanie, przychodzi sam z siebie. Podczas pierwszej jazdy rowerem woom na lekko pochyłej drodze zauważysz, że Twój maluch już po kilku minutach będzie potrafił jeździć na nim bez Twojej pomocy. Gwarantujemy!
Warto wiedzieć, że osłonki na kierownicy były pomysłem stosowanym pierwotnie w rowerach sportowych BMX i stanowią raczej modny element roweru aniżeli prawdziwą ochronę. Dzieci uderzają we wspornik kierownicy najczęściej kolanem, dlatego zaprojektowaliśmy specjalny wspornik, bez ostrych krawędzi i wystających śrub.

„upCYCLING - rośnij z woom”

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat programu „upCYCLING - rośnij z woom”!
Członkostwo w programie „upCYCLING - rośnij z woom” można wykupić w dowolnym momencie. Jeśli chcesz nabyć je bez zakupu roweru, wystarczy, że w polu przeznaczonym na komentarz podasz numer zamówienia roweru, do którego ma zostać przypisany program.

Rowery z programu „Rośnij z woom” po przeglądzie są sprzedawane na rynku wtórnym. Rowery te są dostępne wyłącznie na stronie willhaben.at lub na stronie eBay. Sprzedaż odbywa się tylko za pośrednictwem wskazanych kanałów. Niestety nie jesteśmy w stanie odpowiadać na indywidualne zapytania o dostępność rowerów z programu „Rośnij z woom”.